Cami Halısı Nereden Alınır?

 Kategori Genel

Cami halısı, camilerin tabanını tamamen kaplaması ve üzerinde safların oluşturulması için serilen, kolay temizlenebilen ve kolay yıkanabilen, aynı zamanda da çıkarılıp yıkanabilen belirli renk ve desenlerde ya da tamamen düz olabilen halılardır. Bu halılar tüm zemini kaplarlar ve böylece caminin temiz tutulmasını ve temiz kullanılmasını da sağlarlar.

Cami Halısı Satan Yerler

Cami halısı İstanbul ya da diğer büyük şehirlerdeki büyük camiler için daha önemlidir. Çünkü cami alanı ne kadar büyük ise alınacak halı da o kadar büyük olacaktır. Desenli de denilen büyük motifli ve göbek figürlü halılarda kullanım şekli desenli yerin ortaya serilmesi şeklindedir. Cami halısı ve yurt halısı satan firmalardan olan Çelebizade halı birçok desen ve modeli satış yelpazesi içinde bulundurur. Bu sayede de istediğiniz tercih ve zevke göre cami halısı seçebilir hem göze güzel görünen estetik bir halıya sahip olabilir hem de kullanışlılığı sayesinde uzun yıllar caminizde bulundurabilirsiniz.

Cami Halısı Fiyatları

Cami halısı fiyatları halının desenine göre, rengine göre ve en önemlisi de boyutuna göre değişkenlik göstermektedir. Halıların satın alınırken tam olarak bütün ölçülerinin verilmesi gerekir. Bu ölçüler alınırken cami taban alanındaki sivri köşeler ve varsa kolon boşlukları ve çıkıntılar da hesaba katılmalıdır. Satın alınan halının ölçüye uymayan kısımları kesilerek tam uyumlu hale geldikten sonra tekrar serilmeli, tabanda açık hiçbir alanın kalmaması sağlanmalıdır.

Recent Posts

Yorum Bırakın