Göbekli Cami Halısı Nedir?

 Kategori Genel

Cami halısı modellerinden olan göbekli cami halısı halının orta noktası olarak adlandırılan göbek kısmında büyük bir desenin bulunduğu halı tipidir. Bu halılar genelde taban alanı büyük olan ve mimarisi ön planda olan camilerde sıklıkla kullanılmaktadır. Göbekli cami halısı modelleri canlı renkleri ve birbirinden farklı otantik desenleri ile bilinir. Her desen farklı bir modeli ifade etmektedir. Göbekli halılarda ön planda olan her zaman için desendir. Bu desenin büyüklüğü halı tipine göre değişse de her bir halıda yaklaşık en az beş ya da altı metrekare kadar desen bulunmaktadır. Desenli halılarda desenin şekli ve büyüklüğü camiye göre de değişebilir. Çok büyük olan camilerde büyük desenlerin kullanımı söz konusu olabilirken küçük camilerde ise orandan dolayı küçük desenler ya da deseni olmayan saflı cami halıları kullanılabilmektedir. Göbekli cami halısı estetik açıdan da oldukça güzel bir cami halısı modelidir.

 Göbekli Cami Halısı Fiyatları

Göbekli cami halısında modeller ve fiyatlar seçilecek halıya göre değişkenlik gösterir. Her bir halının birim fiyatı vardır ve bu birim fiyat alınacak ölçü ile çarpılarak total rakam hesaplanır. Göbekli cami halısı fiyatları halı üzerindeki desene göre de belirlenebilir. İşlenen desen ne kadar detaylı ise halı fiyatı da buna bağlı olarak yükselebilir. Halılar cami taban alanını tamamı ile kaplayacağı için ölçü buna göre alınmalıdır. Belirli bir geometrik şekli bulunmayan ve çok fazla girinti çıkıntı olan camilerde göbekli cami halısı modelleri yerine saflı cami halısı modelleri tercih edilmelidir.

 Göbekli Cami Halısı Nereden Alınır?

Göbekli cami halısı internet üzerinden satış yapan sitelerden satın alınabilir. Bu sitelerde göbekli modeller ve bu modellere ait alt renkler mevcuttur. Aynı zamanda halının kullanım özellikleri de web sitelerinde açık bir şekilde kullanıcının görebileceği yerlerde belirtilmiştir. Web sitesinde yer alan göbekli cami halısı fiyatları da site üzerinden ya da sitede yer alan iletişim bilgileri ile ulaşılan site yetkilisinden öğrenilebilir. Halı seçimi ile sormak istediğiniz diğer soruları da firma yetkililerine sorup en net ve doğru bilgiyi kişilerden alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Recent Posts

Yorum Bırakın