Hijyenik ve Ekonomik Yurt Halıları

 Kategori Genel

Çok sayıda insan ağırlayan yurt, okul veya kurs gibi kurumlarda kullanılan yurt halıları hem hijyenik hem de ekonomik olmasıyla en fazla tercih edilen halı türü oluyor.

HİJYEN ÖN PLANDA

İçerdiği malzemelerle toz barındırmayan ve anti bakteriyel özelliğe sahip olan yurt halısı, eğitim yurtlarındaki hijyenin en önemli göstergelerindendir. İster öğrencilerin konaklama ihtiyaçlarını karşıladığı yurtlar olsun isterse okul veya kurs gibi kurumların bina içerisinde kullandığı halılar olsun, bu yerleri tercih etmek isteyenler için bakılan ilk etmen olmaktadır. Günün büyük bir bölümünü yurt, kurs veya okulda geçiren bireylerin sağlıklı bir ortamda eğitim alabilmesi için yapacağınız yurt halısı tercihinizde dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

KULLANIM RAHATLIĞI YÜKSEK

Kullanım bölgeleri olarak yurt halıları genelde salon, koridor, konferans salonu, mescit, merdivenlerde ve odalarda yer alabilmektedir. İster büyük bir salonda kullanılabilir isterseniz de merdiven basamaklarında parçalar halinde kolay bir kullanım sağlayabilir. Yurt halıları bu özelliği ve temizliğinin kolay bir şekilde yapılmasıyla fazlasıyla tercih edilen bir model olmaktadır. Nemlenme, kirlenme ve yıpranmalara karşı dayanıklı olan yurt halıları ayrıca renk solması da yapmamaktadır. Uzun bir kullanım süresi için tercih etmek isteyeceğiniz yurt halısı bütçeniz konusunda da caziptir. 

 

YURT HALISI ALIRKEN BUNLARA DİKKAT EDİN

Yurt halısı satın alırken ilk olarak göz önünde bulundurmanız gereken etmen, kullanılacak mekandır. Günlük kullanımın fazla olduğu bir mekanda temizlik ön planda olmalıdır. Kolay temizlenebilirliği sayesinde de yurt halıları ilk tercihiniz olabilir. Bu alanda ise en çok polyamid model tercih edilir. Kurum sektörü de satın almada dikkat edilmesi gereken özelliktir. Bej, turkuaz ve bordo tonlarının yaygın olarak kullanıldığı modellerimizin yanı sıra okul öncesi eğitim kurumlarında daha renkli modeller tercih edilirken; yurt, eğitim kursları, konferans salonları, mescit gibi yerlerde sade modellerde tercih edilmektedir.

EKONOMİK VE KALİTELİ

Yurt halısı almadan öncesinde kullanacağınız yerin taban ölçüleri göz önünde alınarak üretimi yapılabilir. Bölge bölge kullanımlar için isterseniz farklı modelleri de tercih edebilirsiniz. Toz ve tüy tutmayan yurt halıları tasarımlarıyla da kullanacağınız yaşam alanında göze hitap eden bir tarz sunuyor. Bu alandaki tecrübe ve kalitesiyle de Çelebizade yurt halıları hem ekonomik açıdan tasarrufu hem de aradığınız hijyen ve kaliteyi sizlere vaat ediyor.

 

Recent Posts

Yorum Bırakın