Polyamid Halı Neden Bu Kadar Avantajlı

 Kategori Genel

Gün içerisinde binlerce insanın üzerinden geçtiği yurt halıları polyamid halı ipliğinden ötürü deforme olmadan yıllar boyunca kullanılabilir.

Öğrenci yurtları yıl içerisinde binlerce öğrencinin üzerinden geçtiği, onlarca etkinliğin gerçekleştirildiği polyamid halı çeşitlerinin en çok kullanıldığı yerlerin başında geliyor. Dayanıklı ve uzun ömürlü olmasının yanı sıra tüylenme, aşınma ve güvelenmeye karşıda dayanıklı olan bu halılar, temizliği ve bakımı oldukça kolay bir halı çeşidir.  Yoğun kullanıldığı için leke ve kir konusunda zorlanan yurt halıları polyamid iplik çeşidi ile leke ve kirleri gizleyen bir yapıdadır.

Binlerce öğrencinin kaldığı yurtlarda kullanılan polyamid halıların bir diğer özelliği ise esnek olmasıdır. Yurt ortamında kullanılan çok sayıda mobilya malzemesi ağırlığı ve sabitliğinden ötürü halıya zarar vermektedir. Esnek olması ile mobilyanın ağırlığına ve hareketine dirençli olan polyamid yurt halıları  dayanaklılığı ile diğer halı çeşitlerinden bir adım öne çıkmaktadır.

POLYAMİD HALILARIN AVANTAJLARI

  • Yıpranmaya karşı dirençlidir.
  • Esnek olduğu için mobilyaların verdiği zararlardan etkilenmez.
  • İplik türü kir ve lekeyi gizleyen bir yapıda olduğu için oldukça kullanışlıdır.
  • İplik çeşidinden ötürü halının rengi daha canlı görünür.
  • Aşınma ve güvelenmeye karşıda dayanıklıdır.

 

Recent Posts

Yorum Bırakın