Saflı Cami Halısı Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

 Kategori Genel

Camiler manevi anlamda huzur bulunan mekanlardır. Cami dekorasyonları bu huzur ortamını bozmayacak şekilde dekore edilir. Camiler sade bir görünüme sahip olup, göz yormayan dikkat çekici olmayan ürünlerle dekore edilmelidir. Karmaşıklığı önlemek adına saflı cami halısı kullanılan camilerde daha düzenli bir sıralanma söz konusu olduğundan karmaşık bir ortam ve görünüm oluşmaz. Namaz esnasında durduğu yeri korumaya çalışan kişinin dikkati dağılır. Saflı cami halısı bu durumu ortadan kaldırmak için ideal bir üründür.

Fiyatları Ne Kadardır?

Saflı cami halısı fiyatları büyüklüğüne göre farklılık gösterdiğinden iletişim kurularak net fiyatı kolayca öğrenmek mümkündür. En ve boy anlamında her caminin boyutu farklılık gösterdiğinden saflı cami halısı fiyatları için net bir ücret belirtmek doğru olmayacağından ekonomik bir şekilde halı temin etmek için iletişime geçmek yeterli olacaktır.

Hijyenik Olması Büyük Önem Taşıyor.

Camiler çok kalabalık mekanlardır. Beş vakit boyunca çok sayıda ziyaretçiye kucak açan camiler bakteri barındırmayan halılarla döşenmelidir. Saflı cami halılarında ayaklar hep aynı hizada olması sebebiyle baş ayak kısmına gelmez. Havı çıkan halılar kaşıntıya sebep olur ve kıyafetlere yapışarak kötü bir görünüm oluşturur. Cami halıları üretilirken tüm bu detaylar üzerinde titizlikle durularak özenle üretim yapılır.

Renkler Camideki Renklere Uygun Olarak Üretilir.

 Saflı cami halısı modelleri geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Renklerine caminin duvar işlemelerinde yer alan herhangi bir renge uyum sağlaması amacıyla alıcı karar verebilmektedir. Renk farkını ortadan kaldıran bu sistemle göz yormayan daha uyumlu bir ortam elde edilmiş olur. Saflı cami halısı modelleri, safları birbirinden ayıran yatay çizgilerle oluşturulan modellere sahiptir. Genellikle iki en fazla üç renkten oluşan halılarda minik noktalı desenler vardır. Seccadeyi andıran bu halılarda noktalı olmayan hep aynı figürün tüm halı üzerine uygulanmış halini bulmak da mümkündür.

 Diz İzi Yapmaz.

Namaz esnasında vücut ağırlığı belli noktalarda toplandığından halıların aynı noktalarında zamanla deformasyon görülebilir. Bu durumu önlemek amacıyla kaliteli malzemeden üretilerek uzun süre yıpranmadan kullanılması amaçlanmıştır. Uzun ömürlü olması ekonomik anlamda da büyük bir artı katar.

 

Recent Posts

Yorum Bırakın