Yurt Halısı Nasıl Alınır?

 Kategori Genel

Öğrenci yurtlarında ve yatılı okullarda kullanılan duvardan duvara kaplama halılara yurt halısı adı verilmektedir. Yurt halıları iç alanlarda ve öğrencilerin kullandığı tüm alanlarda zemini kaplama amacı ile kullanılır. Yurt halıları bu alanların sıcak olmasını, zeminden gelecek herhangi bir kirlilik olmamasını ve öğrencilerin rahat bir şekilde hareket edebilmesi için önemlidir.

Bu sebeple mümkün olan her yer yurt halısı ile kaplanmalıdır. Bu halılar normal halılardan farklı olarak metre ile satılır. Belirli bir en ölçüsü olan halılar alınacak yerine göre boy ölçüsüne denk şekilde kesilir ve açıkta kalan alanlar büyük parçalar ile kapatılır.

Yurt halısı almak için ölçüleri hata yapmadan dikkatli bir şekilde almak gerekir. Ölçüleri kroki çizerek alabileceğiniz gibi eğer zorlanırsanız bu konuda yurt halısı satan firmalardan da yardım isteyebilirsiniz. Fakat bunun için öncelikli olarak almak istediğiniz yurt halısı modelleri üzerinde karar vermeniz gerekmektedir.

Yurt Halısı Nasıl Alınır

Yurt Halısı Modelleri ve Fiyatları

Yurt halıları normal halılara göre daha kısa ipliklerden dokunmuş olan daha ince halılardır. Bu halıların özellikleri içinde kir ve toz tutmaması ve kolay bir şekilde temizlenebilmesidir. Halıların bir diğer özelliği de ince oldukları için her alana uygun olarak kesilebilmesi ve kaplama halısı olarak da kullanılabilmesidir.

Yurt halısı modelleri içinde farklı renk seçenekleri vardır. Desen olarak belirgin bir model olmamakla beraber içlerinde küçük ve halının renk tonu ile uyumlu olan renkte desenler olabilmektedir. Yurt halısı fiyatları da seçilen desenli halıya ve alınacak olan metre kare ölçüsüne bağlı olarak değişmektedir. Her halı için birim fiyat belirlenmiştir. Siz de bu birim fiyatı almanız gereken metre kare ile çarparsanız aşağı yukarı ödemeniz gereken yurt halısı fiyatları ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

İnternet Sitesinden Yurt Halısı Satın Alınabilir Mi?

Yurt halısı satın almak için bu alanda hizmet veren web sitelerinden ürünler sipariş edilebilir. Web sitelerinde de bütün modeller ile ilgili ayrıntılar ve renk seçenekleri belirtilmiştir. Fiyatlar konusunda anlaşma sağladıktan sonra ihtiyacınız olan ürünleri buralardan sipariş vererek kısa sürede kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Recent Posts

Yorum Bırakın