CAMİ HALISI SEÇERKEN DİKKAT EDİLECEK 3 MADDE!

 Kategori Genel

Cami halısı ile ev halısı seçimi yaparken temel farklar bulunmaktadır. En önemli fark, camilerin kalabalık yapısıdır. Konforlu, uzun ömürlü ve en önemlisi hijyenik yapıda olmasına dikkat edilmelidir. Camiler yüksek sayıda ziyaretçiye kapılarını açtıkları için gün içinde yüzlerce kişiyle dolup taşar. Bu kalabalığı en misafirperver şekilde ağırlamanızı sağlayacak, tamamlayıcı cami halıları ile tanışmanıza vesile olacağız. Bu yazımızda cami halısında aramanız gereken özellikleri sizlerle paylaşacağız.

 

ÖNCELİK DAYANIKLILIK !

 

Cami için seçeceğiniz halının en önemli özelliği dayanıklı olmasıdır. Gün içinde birçok insan camileri ziyaret etmektedir. Bu yüzden seçilecek halıların sağlam bir iplik türüyle yapılması çok önemlidir.

 

İLGİ ÇEKİCİ DESENLER

 

Cami halıları genellikle desenli olur ancak desensiz de olsa renkleri ile tüm dikkatleri üzerlerine toplamayı başarırlar. Rengi akıp gitmeyecek tutucu iplik seçimi olmasına dikkat edilmelidir.

 

PEKİ EN İYİ ÇÖZÜM NE?

 

Cami halıları için en ideal halı türü, yün halılardır. Yün halının özelliklerine bakacak olursak, şunları sayabiliriz:

 

-Sağlıklıdır,

-Hem kaliteli hem de şık bir görüntü sunar,

-İçerisinde koku barındırmaz, böylece etrafta da koku olmaz,

-Yanıcı özelliği diğer halı türlerine göre daha azdır,

-Isıyı dengede tutarlar; yani kışın soğuğu, yazın sıcağı hissettirmezler,

-Renkleri ve desenleri çok iyi belli ederler,

-Anti statik özelliği ile elektriği iletmezler.

 

Çelebizade halının ürettiği yün halılar diğer yün halılara göre daha sağlıklı ve daha güvenli olma özellikleri taşır. Ayrıca ürettiği halılar kişilerin zevklerine ve tarzlarına da uygundur. Üstelik Çelebizade halıları, %100 hijyenik olma özelliğintylte sahiptir. Diz izi bırakmama, hav barındırmayan iplikten üretilme ve bu sayede mükemmel bir yumuşaklık ve konfor hissinin oluşmasını sağlar. Entegre tesislerimizde üretilen Çelebizade halıları, ileri teknoloji sayesinde istediğiniz rengin onlarca tonunu elde edebilmenizi sağlamaktadır. Konforun ve hijyenin buluşma noktası; Çelebizade Halı ile camilere zerafet katın! 

Detaylar ve tarzınızı yansıtacak tüm halı modellerimizi görmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Recent Posts

Yorum Bırakın