TARİHİ CAMİLERE ÖZEL HALI ÜRETİMİ

 Kategori Genel

Camiler, İslamiyet’in gelmesi ve yaygınlaşması ile birlikte dünyanın dört bir yanında inşa edilmeye başlanmıştır. Günümüzde binlerce mimari eser örnek olarak karşımıza çıkmaktadır. İç dekorasyonda ise camiler için en önemli eşyalardan biri halılardır. Seçilecek halıların hem hijyenik hem de desenlerinin göze hitaben uygun olması önemlidir. Biz de bu yazımızda, tarihi camilerimize uygun halıların özelliklerini yakından inceleyeceğiz. 

 

RENKLERİMİZ VE MOTİFLERİMİZ

Tarihi ve dini duyguları derinden hissettiğimiz camilerimizde ibadet ederken aynı zamanda halıların yumuşaklığı ile konforu buluşturmak çok önemlidir. Çelebizade Halı olarak, camilerimizde kullanılacak halıların üretiminde buna özen göstermekteyiz. Entegre tesislerimizde ürettiğimiz halılar, ileri teknoloji sayesinde camilerimize uygun motiflere ve çeşitli renklere sahiptir. Buna göre hem tarihi camiler için hem de yeni yapılan camiler için uygun seçeneklerimiz mevcuttur. Caminizde daha sade bir görünüm isterseniz saflı cami halısı modellerimiz bu isteğinize çözüm olacaktır. Saflı cami halısı modellerinde kullanılan desenler daha azdır ancak renkleriyle ön plana çıkarlar.

Eğer caminizde iç dekorasyona göre daha tarihi bir seçeneğin uygun olacağını düşünüyorsanız göbekli cami halısı modellerimiz farklı motif seçenekleriyle istediğiniz görünümü sağlayacaktır. Aynı motiflerin farklı renklerle uygulanması da ürün yelpazesinde genişlik sağlamaktadır. Böylece beğendiğiniz motifi caminin atmosferine uygun olan renk ile kullanabilirsiniz.

CAMİLERDE HİJYEN VE DAYANIKLILIĞIN ÖNEMİ NEDİR?

Tüm Çelebizade Halıları, yün halı olma özelliği taşır. Bu sebeple %100 hijyeniktir ve alerji yapıcı madde içermemektedir. Hav barındırmayan iplikten üretilir ve diz izi bırakmaz. Koku barındırmama özelliğinin yanı sıra anti statiktir yani elektrik iletmezler. Ayrıca ısıyı dengede tutarlar bu sayede yazın sıcağı, kışın soğuğu hisettirmezler. Böylece hem yumuşak hem de hijyenik halıya sahip olabilirsiniz. Tarihin izlerini taşıyan camiler, ibadethane olma özelliği ile ruhani olarak rahatlatıcı mekanlardır. Bu ruhsal dinginliğe ulaşırken Çelebizade Halı, konforlu ürünleriyle kullanıcılarına üst düzey rahatlık sunmayı hedefler. Dayanıklılık ve hijyenin buluştuğu Çelebizade Halıları ile siz de camilerinize konfor katın!

Detaylı bilgi almak ve modellerimizi incelemek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Recent Posts

Yorum Bırakın