Camilerde Hijyen ve Konforun Nedeni: Yün Cami Halıları

 Kategori Genel

Gün içerisinde binlerce insanın giriş yaptığı camilerde bulunan yün cami halıları caminin; hijyen, mimari ve estetiğinin belirlenmesinde önemli bir faktör haline geldi.

Son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte cami mimarisi de 21’inci yüzyıla ayak uydurmaya başladı. Mimari yapısı ile birlikte değişen ve gelişen camiler içeriğinde bulunan aksesuar ve gereç tercihlerinde de teknolojik gelişmelerden faydalanabiliyoruz. Söz konusu teknolojik gelişmelerden birisi ise cami halıları.

Gelişen teknoloji ve değişen kültürel bakışımızla günümüzde cami içi donatıların tercihinde daha itinalı davranıyoruz. Bu itinalı davranış cami halısı rengi ve cami halısı modeli ile sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda cami halısı seçiminde kaliteye de odaklıyor. Kalite odaklı bir seçim ise konfor ve dayanıklılığı bir arada sunuyor.

 

Peki, camilerde kullanmamız gereken yün camii halılarının avantajları nelerdir?

  • Yün Cami Halıları Yumuşak Ve Rahattır

Gün içerisinde binlerce insanın ibadetini gerçekleştirmek için geldiği camilerde bulunan halılar namaz kılmanın daha rahat ve konforlu olması için yumuşak ve rahat olmalıdır.

  • Yün Cami Halıları Konforludur

Cami halısı olarak yün kullanıldığı takdirde ipeği gereği yumuşak bir biçimde olan yün halı esnekliğini kullanarak namaz kılan kişinin rahat bir şekilde ibadetini gerçekleştirmesine olanak tanır.

  • Yün Cami Halıları Dayanıklıdır

Camiler gün içerisinde binlerce kişinin içerisinde bulunduğu ibadethanelerdir. Cami halılarının yıpranmaması adına tercih edilep dayanıklı yapısından ötürü yıllar boyunca kullanılabilir.

  • Yün Cami Halıları Çevre Dostudur ve Hijyeniktir

Yün cami halıları ipliği gereği ısı yalıtımını ve enerji kaybında yüksek oranda tasarruf sağlar. Yün ipliğin doğal olmasından ötürü herhangi bir kanserojen madde içermeyen yün camii halıları yapısı gereği kir ve bakteri tutmaz.

 

 

 

Recent Posts

Yorum Bırakın